29 Haziran 2012 Cuma

Ordu'ya Yapılan Yatırım


Son zamanlarda Ordu'ya yapılan yatırımlar çok dikkatimi çekti. Kim ne derse desin, Adı Ordu - Giresun Havaalanı olsa dahi havaalanı Ordu'ya yapıldığı için bizi bağlayan tek yönü ismi olacaktır. Giresun'a hiçbir katkısı bile olmayan bir havaalanı için biz neden seviniyoruz anlamış değilim.

Karadeniz - Akdeniz Yolu yapılmaya başlandı. Artık Karadeniz insanı Akdeniz'e ya da iç bölgelere geçmek istediğinde Ordu'yu kullanacak. Bu da Ordu halkının kalkınmasına yardımcı olacak. Karadeniz'in en büyük şehri olan Samsun'a bu zamana kadar yatırımlar yapıldı ve şimdi görüyoruz ki en gelişmiş şehir Samsun. Eskiden Trabzon derdik, Samsun'dan sonra 2. büyük şehir diye ancak Trabzon'un artık hiçbir faaliyeti yok gelişim konusunda hatta gerilemeye başladı şehir ve nüfus olarak. Görünen o ki, Karadeniz'in en büyük ve en gelişmiş 2. şehri Ordu olacak, ki zaten şu andada öyle her ne kadar nüfus bakımından Trabzon'un biraz gerisinde kalsa da. Giresun'lu aileler, gençler neden Ordu'ya gidiyor gezmeye, eğlenmeye, denize... Önce bunun önüne geçmeliyiz şehir olarak.

Teleferik konusunda da bi kaç şey söyleyebilirim sanırım. Karadeniz'e ilk defa gelen bir insan Ordu'daki teleferiği gördüğünde arabasını bir yere çekip Boztepe'ye çıkıyor. Bu şehir için büyük bir şans aslında ve gelişmesinde büyük rolü vardır. Ancak Giresunumuz için böyle şeyler yok, çevre yolu denen şehrimizin gelişmemesine neden olan yol bile şehrin dışından geçiyor. Ha diyeceksiniz ki Ordu'ya da çevre yolu yapılıyor, onlar için de kötü olacak. Adamlar aldı başını gidiyor. Samsun'un da çevre yolu şehrin içinden geçmiyor artık ama bakın Samsun'a ihtiyacı bile yok.


1 yorum:

  1. http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Fz-9RHGZLKI&feature=endscreen

    İzleyin lütfen. Kıskanmakla Orduyu kıskanmakla elinize birşey geçmeyecek sayın komşu!!!

    YanıtlaSil